Сучасний танець
Контемпорарі-денс - стиль сучасного сценічного танцю, що розвинувся зі стилів модерного та постмодерного танцю.
Для контемпорарі характерна відмова від традиційних атрибутів балету, робота на підлозі. Танець цього стилю часто виконують босоніж. Contemporary dance (контемпорарі) - напрям сучасного танцю, який зародився на початку 20 століття в США в результаті бажання танцівників знайти нові засоби виразності на відміну від догм класичного танцю і легковажності естрадного танцю. Contemporary dance передбачає велику кількість різних технік щодо роботи з тілом, диханням, свідомістю. Ось лише деякі з них: техніка Уїльяма Форсайта, Хосе Лімона, Сьюзен Кляйн, Мерса Каннінгема, release based techniques - техніка, заснована на релізі, автором якої є Джоан Скіннер, flying low - техніка роботи з підлогою та над підлогою, родоначальник її - Девід Замбрано та ін. Але загалом можна сказати, що техніка контемпорарі ґрунтується на гармонійному синтезі східної техніки (йога, айкідо, цигун тощо) й класичного західного танцю. Може скластися враження, що в контемпорарі існує величезна різноманітність форм руху. Частково це так, але все-таки можна виділити базові рухи цього напряму, принципи роботи з тілом і принципи руху: - дихання та його зв'язок із рухом; - гармонійне вибудовування тіла (основою слугують техніка Александера, метод Фельденкрайза, техніка релізу, ідеокінез, основи Бартенієфф); - розрізнення роботи м'язів і роботи суглобів; - робота з вагою, гравітацією, центром тяжіння; - використання інерції; - робота з навколишнім простором і часом. Чим же contemporary dance відрізняється від інших напрямів сучасного танцю? Передусім увагою до внутрішніх відчуттів танцівника, до змісту самого руху та якості танцюючого, до його взаємодії з простором, партнером, часом. У сучасному світі contemporary dance займаються не лише професійні танцівники, але й люди, які не мали раніше до танців жодного стосунку. Для них це змога вивчити можливості й особливості свого тіла та відчути тонкощі руху, можливість танцювати й імпровізувати.
Контактна імпровізація - танець, в якому імпровізація будується навколо точки контакту з партнером. Контактна імпровізація є однією з форм вільного танцю.
Хіп-хоп, або гіп-гоп (англ. Hip-hop) — молодіжна культура, яка з'явилась у США в кінці 1970-х в середовищі афроамериканців. Включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (реп), брейкінг. Також часто 5-им основним елементом вважається вуличне знання (knowledge). До початку 1990-х рр. хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу. Хоч вище перелічені елементи разом складають хіп-хоп як субкультуру, вони живуть окремим життям. Сьогодні бі-бої рідко танцюють під реп, графіті малюють вже далеко не тільки репери. Тому в наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики.
Хауз (англ. House) — напрямок танцювальної електронної музики, що зародився на початку 1980-х років у Чикаго. Свою назву хаус одержав від чиказького клубу Warehouse, де діджей Наклз Френкі Frankie Knuckles, поєднав класичне диско з європейським синті-попом, додавши до них свої власні ритми за допомогою драм-машини Roland 909.
Тектонік (від гри слів на тему теорії тектонічних плит, фр. Tectonique des plaques, і сходить до давньогрецького tektonikos, будівельний) — електроданс; танцювальний рух початку XXI століття, що містить у собі елементи електро, хіп-хопу, локінга,попінга і техно.
Джампстайл (англ. Jumpstyle) — танцювальний і музичний стиль, який поширений в Європі в останні роки, в основному в Нідерландах, Бельгії, а також на півночі Німеччини таФранції. Танці проходять під енергійну електронну музику, кожен танцюрист на свій манер в ритм музики здійснює рухи, схожі на стрибки, за що стиль і отримав свою назву (jump — стрибок в перекладі з англійської). Якщо танцюристів декілька, то вони не повинні торкатися партнера. Вітаються несинхронні дії різними танцюристами.
Джамстайл з'явився в 1997 році в Бельгії.
Мельбурн шафл — це стиль танцю, який виник в кінці 80-х років в Австралії, в андерграунд-сцені міста Мельбурн. Це типові для джазу танцювальні рухи (степ), але на "сучасний" лад, і танцюють його під жорсткі стилі музики, такі, як Hardstyle, Schranz Techno, Hard-trance, Jumpstyle.
Також цей танець звуть «Hard dance».
Гоу-гоу (англ. go-go) - стиль танцю, призначений для розваги відвідувачів дискотек та інших розважальних заходів. Гоу-гоу виник на початку 1960-х років, коли жінки в «Peppermint Lounge» в Нью-Йорку встали на столи і почали танцювати твіст.
Немає коментарів:
Дописати коментар